Spektakl „Testosteron” w reżyserii Andrzeja Saramonowicza był tematem konferencji prasowej, zorganizowanej przez częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza.

O spektaklu oraz okolicznościach jego premiery w Częstochowie mówi Magdalena Piekorz, Dyrektor Artystyczny teatru.

– Muszę podkreślić, że jest to dla mnie wielka przyjemność, iż Andrzej Saramonowicz, z którym znamy się ponad 20 lat, zdecydował się wyreżyserować “Testosteron”, który jest jego dziełem, właśnie u nas w Częstochowie – zaznacza Piekorz. – Jest to jego debiut teatralny, a jednocześnie tytuł, który każdy teatr powinien mieć, ponieważ nie dość, że jest zabawny, interesujący i daje szansę na odpoczynek i relaks, to jeszcze niesie ze sobą pewne przesłanie. Nie jest to zwyczajna, tania komedia, a coś dobrze napisanego, z mądrymi dialogami i intrygującą pointą. Myślę, że częstochowska widownia będzie miała sporo frajdy, zaś my mamy kolejny tytuł “eksportowy”, gdyż już jesteśmy zaproszeni do Teatru IMKA w Warszawie, ponadto zgłasza się do nas coraz więcej teatrów z całej Polski – dodaje Dyrektor.

Reżyser spektaklu wyjaśnia z kolei, o czym jest sztuka.

– Tłumaczę sobie samemu – mówi Saramonowicz – że “Testosteron” to historia o tym, jak trudno jest być człowiekiem, kiedy jest się mężczyzną, a więc jak trudno jest w sobie odnaleźć pewną duchową refleksję, gdy człowiek bez przerwy jest wewnętrznie bombardowany swego rodzaju machiną hormonalną. Jest taki czas w życiu mężczyzny, w którym wydaje się to satysfakcjonujące – zauważa kobiety, oddziałuje to na niego, ale w pewnym momencie myśli sobie, że chciałby, żeby ten popęd wyhamował i żeby mógł od niego odpocząć. Kiedyś powiedziałem, że to trochę tak, jakby oglądać telewizor, w którym nie ma wyłącznika. Oglądanie kolejnych programów jest ciekawe, ale tylko do pewnego momentu – później zaczyna już po prostu męczyć – podsumowuje reżyser.

Muzykę do spektaklu skomponował Marek Napiórkowski, za scenografię odpowiedzialna jest Zuzanna Markiewicz, a za oświetlenie – Tomasz Madejski. Na premierę spektaklu zapraszamy 3 listopada do Teatru im. Adama Mickiewicza.

MSI

Skip to content