Fot. Radio Fiat

Aż siedem wypadków drogowych w Częstochowie i powiecie odnotowali policjanci z drogówki podczas weekendowej służby. O dwóch z nich informowaliśmy na portalu częstochowskie24.pl oraz w piątkowym wydaniu Przeglądu Reporterskiego Radia Fiat.

To zdaniem częstochowskiej policji rekordowa liczba tak poważnych zdarzeń w tym roku. Wypadki miały miejsce w każdy weekendowy dzień.

– Do czterech wypadków doszło w piątek. Przed południem na Drodze Krajowej nr 91 w rejonie ul. Mireckiego czteroletni chłopiec, znajdując się na przystanku autobusowym, z nieustalonych dotąd przyczyn wybiegł na jednię wprost pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku zdarzenia dziecko doznało poważnych obrażeń ciała i pozostało na leczeniu w szpitalu. Tego dnia, również przed południem i również na DK91, w Romanowie, 30-letni kierowca Skody z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi, następnie zjechał ze skarpy, uderzając w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Tego samego dnia przy al. Monte Cassino w Częstochowie kierowca Opla nie udzielił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, doprowadzając do zderzenia. W jego wyniku rowerzysta z obrażeniami został przewieziony do szpitala. W Staromieściu (gm. Lelów) kierująca Renault na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy Citroena, doprowadzając do zderzenia obu samochodów. Wskutek zderzenia pasażer Citroena doznał obrażeń i trafił do szpitala – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W sobotę przy ul. Żareckiej w Częstochowie kobieta kierująca Mercedesem wykonując manewr cofania, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, doprowadzając do wypadku. Poszkodowana z obrażeniami pozostała na leczeniu w szpitalu. To jednak nie wszystkie wypadki, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dni.

– W niedzielę doszło do dwóch wypadków. W Rybnej kierowca motocykla stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, uderzając w przydrożny rów. Trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Tego dnia w Częstochowie kierowca Audi najechał na pieszego, wbiegającego na oznakowane przejście. W wyniku tego zdarzenia pieszy został przewieziony do szpitala – dodała podkom.

Ponadto w weekend policjanci zatrzymali pięć praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ujawnili też pięciu kierowców pod wpływem alkoholu oraz trzy osoby bez uprawnień. W dniach od 18 do 20 czerwca częstochowscy policjanci odnotowali 226 wykroczeń w ruchu drogowym, przy czym prawie 150 dotyczyło przekroczenia dozwolonej szybkości.

Więcej weekendowych interwencji niż zwykle mieli również strażacy.

– W miniony weekend jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały przy 61 zdarzeniach, z czego 16 to pożary, 35 – miejscowe zagrożenia oraz 10 – wyjazdy do alarmów fałszywych – powiedział mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Również funkcjonariusze Straży Miejskiej w Częstochowie mieli pełne ręce pracy. Tylko podczas ostatniego weekendu przyjęli 134 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (łącznie 56 zdarzeń). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 14 obserwacji wymagających interwencji służb. 12 z nich zrealizowali strażnicy miejscy, natomiast dwie zostały przekazane policji. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – mówił Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Najwięcej podejmowanych weekendowych interwencji dotyczyło wypadków drogowych, dlatego policja oraz inne służby porządku publicznego w Częstochowie apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Lepiej 10 minut za późno, niż 30 lat za wcześnie.

BNO

Skip to content