Jak co roku Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów” dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży.

Jej celem jest wyposażenie jak największej liczby najmłodszych w wyprawkę szkolną. O szczegółach przedsięwzięcia opowiada Marta Cierpiał z częstochowskiej Caritas:

W tym roku przede wszystkim skupiamy się na dzieciach polonijnych, to one dostaną tę wyprawkę. Wyprawka to jest przede wszystkim plecak, kredki, długopisy, podstawowe rzeczy, które na pewno przydadzą się w szkole. Pomóc można w dwojaki sposób, przeznaczając darowiznę na konkretny cel, wspominając, że jest ona z przeznaczeniem na szkolną wyprawkę, ewentualnie można przynieść elementy takiej wyprawki szkolnej.

Jednak mimo że wyprawka kojarzy nam się z okresem wakacyjnym, to akcja trwa przez cały rok. Osoby, które chcą wspomóc edukację dzieci i młodzieży w każdej chwili mogą zgłaszać się do Caritas. Jutro  (29.06) podczas spotkania w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas w Poniku wyprawki wręczy dzieciom abp Wacław Depo:

Jutro będzie oficjalne wręczenie plecaków dla dzieci. W tym czasie w Poniku od 19 czerwca przebywają dzieci polonijne, które przed swoim wyjazdem dostaną od arcybiskupa wyprawkę szkolną.

Uroczyste wręczenie wyprawek dzieciom polonijnym odbędzie się o godzinie 13.30.

AK

źródło foto: episkopat.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.