Źródło fot. Fundacja ufam Tobie

Znowu dostałeś bożonarodzeniowy prezent, z którym nie bardzo wiesz, co zrobić? Nie martw się, możesz go dyskretnie odstąpić, a przy okazji sprawić komuś radość. W Częstochowie już po raz kolejny wystartowała zbiórka nietrafionych prezentów.

Tym razem organizują ją wspólnie Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja Ufam Tobie. Tradycja zbierania prezentów, które niekoniecznie trafiły w gusta obdarowanych, sięga 10 lat. Wszystko zaczęło się bardzo nietypowo.

– Wszystko zaczęło się w 2011 r. Bolesław Twaróg z Tychów napisał wówczas do redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” list ze szczerym wyznaniem i zarazem prośbą, iż jeśli okaże się, że pod choinką znajdziemy nietrafiony prezent to lepiej podarować komuś potrzebującemu, zamiast go wyrzucić. List zainspirował ówczesnych prowadzących Jasnogórski Punkt Charytatywny do zorganizowania kolejnej akcji, mającej na celu pozyskanie darów dla potrzebujących. Przez kolejnych 8 lat otrzymywali oni podarunki nie tylko z Częstochowy, ale i z całej Polski. W zeszłym roku musieli jednak wycofać się z tej akcji i w ten sposób działanie to podjęła działająca przy częstochowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Fundacja Ufam Tobie – mówiła prezes Fundacji, Jolanta Kobojek.

Połączenie sił organizatorów zbiórki ma zwiększyć zasięg przedsięwzięcia, a co za tym idzie, pozwoli obdarować większą liczbę potrzebujących.

– Ze względu na trochę inną grupę, którym pomagają obie instytucje, nie będzie większego problemu z odpowiednim wskazaniem osoby potrzebującej konkretnego nietrafionego prezentu. Jasnogórski Punkt Charytatywny opiekuje się przede wszystkim seniorami, głównie rencistami i osobami na świadczeniach przedemerytalnych, a podopieczni Fundacji Ufam Tobie to osoby bezdomne i rodziny z dziećmi. Zatem od razu po otrzymaniu przesyłki będzie wiadomo, komu będzie bardziej przydatna – dodała prezes Fundacji.

Prezenty można przesyłać na adres Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego przy ul. św. Barbary 6 lub do Fundacji Ufam Tobie przy ul. o. Kordeckiego 49. Ważne, żeby na przesyłce znalazł się dopisek: „nietrafione prezenty”.

BNO

Skip to content