Tragiczny pożar w Kuźnicy – podsumowanie weekendu

Fot. Radio Fiat

Od 10 do 12 lipca częstochowscy strażacy wyruszyli łącznie do 55 zdarzeń, z których 29 powstało na terenie Częstochowy, a 26 – w powiecie. Tradycyjnie, najwięcej wyjazdów dotyczyło miejscowych zagrożeń, których w miniony weekend odnotowano 44.

Niestety, nie obyło się także bez tragicznych w skutkach zdarzeń.

– Najtragiczniejszym zdarzeniem minionego weekendu był pożar budynku jednorodzinnego powstały w miejscowości Kuźnica w gminie Kłomnice, w nocy z niedzieli na poniedziałek. W budynku tym strażacy odnaleźli ciało kobiety. Dochodzenie w sprawie przyczyny zdarzenia prowadzi policja – informował naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. mgr Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Częstochowie.

Kilkadziesiąt kolizji oraz dwa wypadki to bilans statystyk odnotowanych na częstochowskich drogach w miniony weekend. Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w piątek, ok. godz. 18:00 w Kłomnicach przy ul. Częstochowskiej.

– 43-letni mężczyzna kierujący motocyklem nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. W wyniku tego pasażerka motocykla odniosła obrażenia – mówiła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Drugi wypadek miał miejsce w sobotę, kilka minut po północy przy ul. Okulickiego w Częstochowie.

– Tutaj 47-letni pieszy wbiegł bezpośrednio przed jadący pojazd marki BMW, w wyniku czego doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Przypominamy, by na drodze stosować zasadę ograniczonego zaufania – dodała asp. szt.

Ponadto częstochowska policja odebrała jedno zgłoszenie, w którym wyborca opuścił lokal z kartą do głosowania. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie usłyszał zarzut naruszenia kodeksu wyborczego.

BNO