Za nami drugi weekend września, podczas którego częstochowska policja miała ręce pełne pracy. Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę, 14 września.

Szczegóły przybliża Marta Kaczyńska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

–  Około godziny 15.10, w miejscowości Hutki, na jednej z prywatnych posesji, 41-letni mężczyzna podczas wykonywania prac polowych, w nie ustalonych okolicznościach stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym, w wyniku tego wypadł z niego i został przygnieciony przez pojazd. Na miejscu pracowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Lądował także śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 41-latek został w stanie ciężkim przewieziony karetką do szpitala, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia.

Ponadto w Częstochowie i na terenie powiatu częstochowskiego funkcjonariusze odnotowali 2 wypadki drogowe, w wyniku których obrażenia odniosły dwie osoby oraz 33 kolizje. Zatrzymano też 8 kierowców pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo policjanci zabezpieczali Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę oraz wyścig rowerowy „Trek Race”. Dbali też o bezpieczeństwo podczas meczu żużlowego.

W ostatnich dniach mniej pracy niż zwykle miała zaś straż miejska. Funkcjonariusze otrzymali 137 zgłoszeń. Większość z nich, bo aż 54, dotyczyło głównie zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Spokojny weekend mają również za sobą strażacy, o czym opowiada rzecznik straży pożarnej Kamil Dzwonnik:

– Jednostki ochrony przeciw pożarowej z terenu miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego interweniowały 45 razy. Z liczby tej 7 zdarzeń to pożary, 36 to miejscowe zagrożenia, oraz dwa alarmy fałszywe w dobrej wierze.

Na szczęście nikt w tych zdarzeniach poważnie nie ucierpiał.

FJ

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content