Fot. ekai.pl

Zbliża się radosny czas Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku, dekorujemy swoje domy, aby zaakcentować ten szczególny okres.

Oprócz tradycyjnego ubierania choinki czy wieszania świątecznych lampek ozdabiamy nasze domy stroikami świątecznymi, świecami lub figurkami. Jak zwykle w okresie bożonarodzeniowym dominują kolory: czerwony, zielony, biały, a w ostatnim czasie także srebrny i złoty. Więcej o aktualnych trendach, które dominują w tegorocznym sezonie bożonarodzeniowym mówi florystka z kwiaciarni „Goździk” w Częstochowie:

– Trendy są mniej więcej stałe. Stroiki zawsze, przede wszystkim na żywej jodle i świerku. Jeśli chodzi o kwiaty, to gwiazdy betlejemskie, które cieszą się bardzo duża popularnością. Głównie czerwone, aczkolwiek inne kolory są coraz popularniejsze.

Jednak należy pamiętać, że ten rok wystawił wiele częstochowskich kwiaciarni na próbę. Pandemia koronawirusa znacząco osłabiła przedsiębiorców. O tym jak sobie aktualnie radzą zapytaliśmy przedstawicieli branży kwiaciarskiej:

– Pomimo koronawirusa, ludzie kupują na prezent, na swoje stoły. Nie jest źle, myśleliśmy, że będzie gorzej.

– Jeden stroik sprzedał się na dwa dni. W tej chwili nie ma radości.

Jeśli zamierzamy wybrać się na zakupy przedświąteczne, pamiętajmy o lokalnych przedsiębiorcach. Zadbajmy o świąteczny wystrój swojego domu, jednocześnie wspierając lokalnych sprzedawców i wytwórców.

AS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content