Trwający weekend majowy w opinii służb

„Majówkowe” wyjazdy powodują na polskich drogach wzmożony ruch. Pamiętajmy, że brak ostrożności oraz zachowania określonych zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do niejednej kolizji.

Od początku weekendu majowego na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 32 kolizji oraz 1 wypadku – informuje podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Do wypadku doszło 1 maja na DK-91. 38-letnia motocyklistka uderzyła w przebiegającą sarnę. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła z obrażeniami do szpitala. Policjanci ujawnili również 241 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 17 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Częstochowscy strażacy odnotowali w trakcie weekendu 58 zdarzeń, wymagających konkretnej interwencji. Mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

– Z liczby tej 18 zdarzeń to pożary, 36 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. Najtragiczniejsze zdarzenie miało jednak miejsce 30 kwietnia. Stanowisko kierowania komendanta miejskiego PSP w Częstochowie otrzymało zgłoszenie iż w lesie (w pobliżu ul. Przejazdowej w Aleksandrii) odnaleziono mężczyznę przygniecionego przez drzewo. Po dojeździe służ okazało się, że mężczyzna nie żyje.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli natomiast 122 telefoniczne zgłoszenia z prośbą o interwencję. O szczegółach mówi rzecznik prasowy Artur Kucharski:

– Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych. Pracownicy z Referatu ds. Monitoringu Wizyjnego przeprowadzili też 9 obserwacji, które wymagały interwencji służb.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez częstochowian, strażnicy miejscy podejmowali również własne działania podczas służby patrolowej.

ABK

Skip to content