Trwa modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Parkitce

Trwa kompleksowy remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Parkitce. Działania w tym zakresie rozpoczęły się w drugiej połowie 2017 roku, a zakończenie planowane jest wraz z końcem roku 2018. Inwestycja została podzielona na trzy etapy tak, aby oddział mógł zachować pełną funkcjonalność. Bardziej komfortowo, sprawnie i efektywnie. To priorytety jeśli chodzi o opiekę nad Pacjentem po skomplikowanym urazie, na przykład w wyniku wypadku komunikacyjnego. Do tego właśnie dążymy – podkreśla dr Jolanta Majer – wojewódzki konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej i kierowniczka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala na Parkitce. Jednym z elementów modernizacji jest stworzenie nowego, działającego całą dobę miejsca do lądowania dla helikopterów, tuż obok wejścia do SOR – informuje rzeczniczka szpitala Anna Ginał. 

Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie dysponował najnowocześniejszą salą operacyjną w całej placówce, która będzie wyposażona między innymi w nowoczesny stół operacyjny z możliwością przeprowadzania skomplikowanych zabiegów wewnątrznaczyniowych czy ortopedycznych.  Całość planowanego przedsięwzięcia to koszt około 10 mln. zł.

PN

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content