Trwa nabór na Uniwersytet Trzeciego Wieku

UTW AJD 3

Na naukę i ciekawe spędzanie czasu nigdy nie jest za późno. 5 i 6 września w Urzędzie Stanu Cywilnego trwały zapisy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inicjatywa trwa w naszym mieście już od kilku lat i pozwala seniorom rozwijać się, uczyć nowych języków czy podróżować po Polsce. Wszyscy którzy nie zdążyli się zapisać się teraz, mają szansę zrobić to jeszcze do końca września w każdy poniedziałek i wtorek.

UTW proponuje swoim studentom bardzo dużo różnych kierunków rozwoju. Dostępne są trzy języki obce: francuski, niemiecki i angielski. Na uczelni jest możliwość skorzystania z fakultetów: Joga, Tai-Chi, samoobrona. Tak różnorodny program gwarantuje, że każdy z seniorów znajdzie coś dla siebie.

– Warto skorzystać z takiej możliwości i pomimo wieku nie siedzieć w domu przed telewizorem, ale żyć aktywnie. Na UTW mamy aż 250 miejsc, a zapisy trwają jeszcze do końca września. Mi osobiście uczęszczanie na zajęcia pozwoliło otworzyć się i poprawić swoje umiejętności na wielu płaszczyznach – mówi Franciszka Jaworska, skarbnik i student UTW.

W ramach zajęć uczelni działa także koło fotograficzne, które organizuje się wiele wyjazdów w Polsce i zagranicę. W Częstochowie mieliśmy już okazję oglądać wystawy zorganizowane właśnie po takich wycieczkach.

KKo

Skip to content