Trwa rejestracja na szczepienia młodzieży

Szczepienia młodzieży/fot. gov.pl

Zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 od 17 maja produkt medyczny przyjąć może również młodzież. E-skierowania przeznaczone są dla osób, które skończyły 16 lat oraz wszystkich nastolatków z rocznika 2004.

W Częstochowie produkt podawany będzie m.in. w Masowych Punktach Szczepień na Kucelinie w dawnym szpitalu hutniczym. O tym, jak zapisać się na szczepienie mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Zbigniew Bajkowski:

– Można to zrobić w punkcie szczepień, dzwoniąc na 989 lub też rejestrując się na stronie gabinet.gov.pl. Osoby poniżej 18. roku życia powinny na szczepienie stawić się z wypełnionym oświadczeniem podpisanym przez rodzica lub też z samym rodzicem.

Jeśli znasz już termin i godzinę szczepienia, przyjdź do punktu 15 minut przed wyznaczonym czasem. Ministerstwo Zdrowia apeluje do pacjentów, aby w jednym miejscu nie gromadziło się więcej osób, niż jest to konieczne. Przed wizytą warto też pamiętać o kilku innych podstawowych rzeczach:

– Przeciwwskazaniem do szczepienia są wszelkiego rodzaju choroby wirusowe. Warto jednak dodać, że wszyscy chętni są na miejscu kwalifikowani do szczepienia. Przed podaniem szczepionki personel medyczny dokładnie wypytuje o stan zdrowia pacjenta.

W ciągu ostatniej doby liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 spadła w Polsce o ponad 800 osób. Zmniejszyła się również liczba pacjentów podłączonych do respiratorów. Na kwarantannie przebywa za to ponad 98 tysięcy osób, choć w porównaniu do poprzednich dni spadek wyniósł nawet kilka tysięcy. W naszym mieście sytuacja covidowa również się poprawia. Szczegóły przybliża Edyta Kapelka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie:

– Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia 18 maja na terenie powiatu częstochowskiego liczba stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wyniosła 19. Przypadki śmiertelne nie wystąpiły. 23 osoby uznajemy za ozdrowieńców.

Osoby, które uznają, że szczepienie zabezpieczy je przed Covid-19 mogą zarejestrować się na podanie produktu także przez wysyłanie SMS na numer 664-908-556 lub 880- 333-333 o treści: SzczepimySie.

Młodzież otrzyma szczepionki firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób powyżej 16 roku życia. Po każdym z kolejnych dwóch szczepień nastolatek otrzyma stosowne zaświadczenie.

Jeśli chcesz anulować umówione szczepienie lub zmienić jego termin, możesz to zrobić poprzez kontakt z punktem szczepień lub dzwoniąc na infolinię: 989.

ABK

Skip to content