Ruszył dzisiaj (17.06) nabór wniosków do częstochowskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które mają jeszcze wolne miejsca.

Rekrutacja odbywa się za pomocą systemu elektronicznego, dzięki któremu rodzice mogą wypełnić odpowiedni wniosek. O szczegółach mówi Ewa Jeziak z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy:

Należy zalogować się na stronę internetową za pomocą numer PESEL dziecka, a potem należy postępować zgodnie z instrukcją. Na koniec wniosek należy wydrukować, rodzice podpisują go i taki wniosek zanoszą do przedszkola, które wybrali na pierwszym miejscu.

Rodzice mogą wybrać trzy przedszkola podczas rekrutacji uzupełniającej, jednak nie wszystkie dzieci mogą wziąć w niej udział:

W tej rekrutacji uzupełniającej mogą brać udział wyłącznie kandydaci nigdzie niezalogowani i niezarejestrowani. To oznacza, że dzieci, które nie zostały przyjęte w rekrutacji właściwej, którą prowadziliśmy w marcu br., otrzymały wskazania od gminy i zostały skierowane już do placówek. Rodzice tych dzieci, jeśli chcą zrezygnować, a to wskazanie, które otrzymali z gminy, nie spełnia ich oczekiwań i wymogów, muszą się wypisać z tego przedszkola, żeby móc startować ponownie w rekrutacji uzupełniającej. Mogą się również logować kandydaci nowi.

Wyniki rekrutacji poznamy 27 czerwca. Rodzice, za pomocą elektronicznego systemu lub sprawdzając listę wywieszoną w danej placówce, będą mogli sprawdzić, czy ich dziecko dostało się do wybranego przedszkola. Czy po zakwalifikowaniu się potrzebne będą jeszcze dodatkowe dokumenty uzupełniające?

Jeśli rodzice spełniają te kryteria, to większość dokumentujemy wyłącznie za pomocą oświadczenia. Są jednak kryteria, które zobowiązują do załączenia dodatkowych dokumentów. Jest to niepełnosprawność kandydata lub rodziców kandydata. Dlatego trzeba załączyć odpowiednie orzeczenie, kopię za zgodność z oryginałem, a także objęcie dziecka pieczą zastępczą.

Mimo uroczystości Bożego Ciała, w piątek 21 czerwca wszystkie przedszkola będę otwarte i rodzice będą mieli jeszcze możliwość złożenia wniosków.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content