Trwa śledztwo ws. molestowania seksualnego uczennicy

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wszczęła śledztwo ws. molestowania seksualnego uczennicy Zespołu Szkół Gastronomicznych, do którego miało dojść podczas wakacyjnych praktyk.

Obecnie udało się przesłuchać poszkodowaną dziewczynę. O szczegółach sprawy mówi prok. Tomasz Ozimek z częstochowskiej Prokuratury:

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe prowadzi śledztwo ws. doprowadzenia uczennicy jednej ze szkół do poddania tzw. „innej czynności seksualnej”. Do tego zdarzenia miało dojść w trakcie praktyk, które odbywały się w tegoroczne wakacje, w jednym z lokali gastronomicznych w Częstochowie. W toku tego śledztwa, na wniosek prokuratora, sąd rejonowy w Częstochowie przesłuchał uczennicę w charakterze świadka, z udziałem biegłego psychologa. Obecnie Prokuratura oczekuje na opinię psychologiczną, dotyczącą złożonych zeznań.

Prokuratura na razie nie postawiła nikomu zarzutów w tej sprawie. Za tzw. „doprowadzenie do innych czynności seksualnych” kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. O sprawie będziemy jeszcze informować.

Skip to content