W niedzielę 23 października na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Kronos II turniej Mistrzostw Polski kobiet U16 w rugby 7. Zmierzyło się w nim osiem drużyn z całej Polski.

Cykl turniejów Mistrzostw Kobiet u16 w rugby7 składa się z sześciu imprez. Pierwsza z nich odbyła się na początku października w Lublinie. Rugby Club Częstochowa uplasował się na 6 pozycji. Jakie elementy były do poprawy, aby kolejny turniej wypadł o wiele lepiej, wyjaśnia trener drużyny Rugby Club Częstochowa Michał Krzypkowski:

– Jest to rugby młodzieżowe, więc to rugby, zwłaszcza kobiece, to są często wahania z psychologii różnych elementów. Dla większości dziewczyn ten turniej był takim pierwszym turniejem siódemkowym na tym poziomie rozgrywkowym. To było na pewno wielkie doświadczenie jakie zdobyły. Też mieliśmy dzień wcześniej takie małe jednodniowe zgrupowanie, na którym analizowaliśmy na video nasze mecze z Lublina. I później na treningu próbowaliśmy te błędy poprawić i to przyniosło dobry efekt.

Pierwsza faza turnieju rozpoczęła się o godzinie 10:00. Następnie po 14:00 w fazie finałowej  walczyły ze sobą po dwie najlepsze drużyny z każdej grup. Jak wygląda taki turniej wyjaśnia Michał Krzypkowski:

– Tak w siódemki gramy w całym turnieju i taki mecz trwa dwa razy po 7 minut. Wydaje się mało, ale mamy duże boisko i tylko po siedem osób na tym boisku, więc bardzo duże przestrzenie, dużo trzeba się nabiegać. W międzyczasie są przerwy, ale te przerwy mają swoje plusy i minusy. Można trochę wypocząć, ale też człowiek zastyga i trzeba znów się rozgrzać. Po tym meczu, po tej przerwie czasem godzinnej trzeba się zmotywować, wejść i zagrać dobry mecz.

Jedna z zawodniczek Rugby Club Częstochowa Weronika Musialik podkreślała, że w tych meczach jest o wiele lepiej niż w poprzednich w Lublinie:

– Myślę, że grałyśmy bardzo dobrze jak na nas, w porównaniu do poprzedniego turnieju zagrałyśmy bardzo dobrze. Całe serce dajemy na boisku i staramy się jak najlepiej to podciągnąć, aby wszystko było dobrze. Ale zobaczymy co będzie w następnych meczach, bo idzie nam z meczu na mecz coraz lepiej, więc zobaczymy.

Turniej jest współorganizowany z Śląskim Związkiem Rugby i dofinansowany z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Kronos II turniej Mistrzostw Polski kobiet U16 w rugby7

Skip to content