W sobotę, 22 grudnia w murach Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie odbył się IV Memoriał Zbigniewa Dobosza. Turniej zorganizowano, aby upamiętnić legendarnego trenera RKS Rakowa Częstochowa Zbigniewa Dobosza.

 – W turnieju od samego początku biorą udział zawodnicy związani z drużynami, w których trenował i pracował trener Zbigniew Dobosz. Są to drużyny UKS Częstochowa, Rakowa Częstochowa, a także z Myszkowa i Blachowni – wylicza Robert Olbiński, organizator turnieju memoriałowego i trener UKS Częstochowa. – Chcemy w ten sposób upamiętnić jedną z legend częstochowskiej piłki – dodał Robert Olbiński.

Zbigniew Dobosz był znakomitym piłkarzem, trenerem i wychowawcą. Przez wiele lat związany z RKS Rakowem Częstochowa. Wywalczył historyczny awans do I ligi w sezonie 1993/1994.
Jerzy Brzęczek, Krzysztof Kołaczyk, Jacek Magiera, Robert Razakowski, Piotr Bański, czy Grzegorz Skwara to najbardziej znani z jego wychowanków. Zbigniew Dobosz zmarł 29 września 2014 roku w wieku 69 lat.

Piotr Nicpoń

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.