Tydzień na częstochowskich drogach – podsumowanie

Niepokojące wieści z dróg Częstochowy i powiatu publikuje Komenda Miejska Policji. W minionym tygodniu, na przełomie listopada i grudnia doszło do 76 kolizji oraz dwóch wypadków drogowych.

Pierwszy miał miejsce we wtorek 30 listopada w Rudnikach.

– Kierująca Oplem jadąc Drogą Krajową nr 91 z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z ciężarową Scanią. W wyniku zdarzenia kobieta z Opla doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Drugi wypadek miał miejsce w czwartek 2 grudnia w miejscowości Zawada.

– Kierowca ciężarowej Scanii nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył osobowego Peugeota. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca samochodem osobowym, która została przewieziona do szpitala – dodała podkomisarz.

W ciągu minionego tygodnia częstochowscy policjanci z drogówki ujawnili 378 wykroczeń drogowych, z czego ponad 130 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Osiem osób wsiadło za kierownicę, nie posiadając do tego uprawnień, a sześć zatrzymano pod wpływem alkoholu.

BNO

Skip to content