Tydzień Życia z Niepełnosprawnością

W poniedziałek 21 maja rozpocznie się w Częstochowie organizowany już po raz trzeci Tydzień Życia z Niepełnosprawnością. Hasło tegorocznego wydarzenia to „Polubić siebie”. Organizatorzy akcji, Partnerstwo Częstochowa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością oraz VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe, po raz kolejny zaplanowali szereg interesujących wydarzeń. Co będzie się działo wyjaśnia Anna Herman z Częstochowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Perasada”:
– Po raz kolejny organizacje pozarządowe oraz VIII LOS organizują szereg imprez mających na celu pokazanie osób z niepełnosprawnością mieszkających w naszym mieście. Będą to dni otwarte w różnych placówkach, będzie marsz nordic walking, będzie Marsz Różowej Wstążki, a także szereg imprez dla dzieci i młodzieży. Tydzień wypełniony po brzegi różnymi imprezami, które mają na celu przybliżyć sprawę osób niepełnosprawnych.
W trakcie Tygodnia Życia z Niepełnosprawnością odbędzie się wiele wydarzeń o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, pokazujących, że osoby niepełnosprawne nie muszą i nie powinny być na marginesie życia społecznego, że stanowią ważną część każdej społeczności. Nie braknie również spotkań informacyjnych dla niepełnosprawnych i ich rodzin.
Partnerstwo Częstochowa-Niepełnosprawnym to platforma współpracy 14 organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych, których celem jest pomoc w opracowaniu i realizacji działań związanych z lokalną polityką społeczną na rzecz osób z niepełnosprawnością, m.in. działań na rzecz aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnością.

ZD