Ubierali choinkę w centrum miasta

Choinka 6

Dziś (wtorek 22 grudnia) na placu przy Starym Rynku w Częstochowie odbyła się akcja ubierania choinki przez mieszkańców tej dzielnicy miasta, którzy zapragnęli mieć własne świąteczne drzewko. Inicjatorem działania był Zespół ds. Organizowania Społeczności Lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy współudziale Partnerstwa “Stare Miasto – Nowe Życie”.

– Pomysł wyszedł od mieszkańców, ponieważ słusznie zauważyli, że tych ozdób świątecznych na Starym Mieście nie ma. Wiadomo, eksponowanym miejscem w Częstochowie są Aleje i Plac Biegańskiego i jak w każdym mieście, tak i u nas jest oświetlone centrum. Jako przewodnicząca rady dzielnicy przekazałam wniosek dalej i firmy oraz radni odpowiedzieli na nasz apel. Zorganizowaliśmy choinkę, bombki, zwołaliśmy dzieci i ubieramy choinkę, żeby nam było na Starym Rynku milej – mówi przewodnicząca rady dzielnicy, Małgorzata Majer.

Na uczestników wspólnego ubierania choinki czekał ciepły poczęstunek, a dla dzieci przygotowano zabawy integracyjne. Pomysłodawcą akcji ubierania choinki byli mieszkańcy dzielnicy Stare Miasto.

Paweł Kmiecik