Politechnika Częstochowska zorganizowała 31 maja w Hali Sportowej „Politechnik” Targi Pracy. Wydarzenie skupiało najlepszych pracodawców prezentujących atrakcyjne oferty pracy.

Tego typu targi umożliwiają studentom odnalezienie się na współczesnym rynku pracy. O tym, co zostało przygotowane dla studentów mówi Monika Znamierowska z Biura Karier Politechniki Częstochowskiej:

– Studenci mogą porozmawiać z firmami, mogą nie tylko dostać oferty pracy, ale również zobaczyć czego tak naprawdę muszą jeszcze uczyć, w czym jeszcze muzą się podszkolić. Po to aby kiedyś w przyszłości znaleźć dobrą pracę w swoim zawodzie, wymarzonym zawodzie. Firmy również oferują wszelakiego rodzaju staże, praktyki oraz stypendia, które przyciągają również studentów, aby później stać się pracownikami.

Targi skierowane były nie tylko do studentów i absolwentów, ale również do wszystkich poszukujących pracy. Uczelnia współpracuje z wieloma firmami z różnych miast:

– Są to firmy z którymi Biuro Karier współpracuje na co dzień, ale są też nowe firmy, których nigdy jeszcze nie gościliśmy na naszej Uczelni. Dlatego rozrasta się ta współpraca, są to firmy nie tylko z Częstochowy i okolic, ale również mamy gości z Wrocławia, Warszawy, a również nawet z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Organizatorem corocznych targów jest uczelniany Dział Promocji Politechniki Częstochowskiej. Patronat honorowy nad Targami objął: Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Szczygiol, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach oraz częstochowski Magistrat.

KKO

Skip to content