UJD przechodzi na zajęcia zdalne

Od piątku 21 stycznia Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie przechodzi na pracę zdalną. Wyjątkiem zostaną objęte te zajęcia i praktyki, które z racji swojej specyfiki muszą się odbywać stacjonarnie. Na razie nie wiadomo jak długo zajęcia będą prowadzone w tej formie.

Uniwersytet już od poprzedniego roku miał wypracowane procedury na wypadek konieczności ograniczenia pracy do formy zdalnej. Szerzej opowiedziała o tym rektor Uczelni, prof. dr. hab. Anna Wypych-Gawrońska:

Już od początku pandemii jesteśmy przygotowani by wprowadzać tzw. systemy zabezpieczeń. Przez dłuższy czas funkcjonowaliśmy w systemie pierwszym, z pewnymi ograniczeniami ale jednak z nauką stacjonarną. […] Dzisiaj [20.01] podjęłam decyzję by od jutra [21.01] wprowadzić poziom drugi. Można go nazwać hybrydowym, ale ze znaczną przewagą zajęć zdalnych.

Tryb ograniczenia zajęć obejmie także najbliższą sesję egzaminacyjną, co z pewnościom utrudni studentom kontakt z wykładowcami. Prof. Gawrońska ma nadzieję, że Uniwersytet powróci do normalnego trybu zajęć już w marcu:

Podobnie będzie wyglądała najbliższa sesja. Zarówno zaliczenia jak i egzaminy będą w formie zdalnej. O stacjonarne będzie trzeba wnioskować – musi to być uzasadnione. Przed nami jest koniec stycznia, luty, który jest przeznaczony właśnie na sesję egzaminacyjną i przerwę międzysemestralną. Mam dużą nadzieję, że może w marcu rozpoczniemy zajęcia w formie stacjonarnej.

O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Skip to content