UJD zaprasza bezpłatny na kurs języka migowego

Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie zaprasza na bezpłatny kurs polskiego języka migowego. Zajęcia będą realizowane online poprzez platformę Navoica.pl i będą całkowicie bezpłatne.

O idei umieszczenia na portalu kursu języka migowego opowiada Anna Irasiak z UJD, koordynatorka projektu:

Pomysł na kurs polskiego języka migowego powstał z moich osobistych doświadczeń i zamiłowań do języka migowego. Chciałam, żeby kurs języka migowego pojawił się na platformie, podobnie jak znajduje się na niej wiele kursów języków fonicznych (angielskiego, niemieckiego i innych). Myślę, że to bardzo ciekawa dla osób, które być może nie byłby w stanie uczestniczyć w stacjonarnej nauce języka migowego. W kursie realizowanym online będzie to dla nich dostępne.

Czas trwania kursu został określony na 10 tygodni regularnych zajęć, jednak każdy uczestnik będzie mógł dostosowywać intensywność nauki do własnych predyspozycji i dostępnego czasu. Uczestnicy kursu będą mogli uzyskać zaświadczenie jego ukończenia, które będzie się generowało automatycznie w momencie ukończenia kursu. Jak będzie wyglądał sam kurs?

Kurs jest zbudowany z dziesięciu modułów. W każdym z nich znajduje się jedna lub dwie jednostki lekcyjne, które są podzielone na poszczególne elementy takie jak wprowadzenie nowych znaków, ćwiczenia pozwalające na utrwalanie poznanych znaków oraz rozumienie miganych treści. Każdy z modułów kończy się krótkim testem sprawdzającym, który pozwala zweryfikować czy przyswoiliśmy w prawidłowy sposób wiedzę podczas danego modułu.

W kursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy zarejestrują się na platformie Navoica.pl. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do umieszczenia kursu na platformie. Jego start planowany jest jeszcze w październiku. O rozpoczęciu kursu z pewnością poinformujemy.

Skip to content