Ukradli nawet buty

policja

Dwa dni temu,1 listopada, 38-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego postanowił skorzystać z uroków częstochowskiej dyskoteki. Tam bardzo szybko zaprzyjaźnił się z dwoma mężczyznami i towarzyszącą im kobietą. Razem opuścili dyskotekę, a pokrzywdzony w przypływie dobrego humoru zaprosił nieznajomych do domu w Hucie Starej.

Wspólnie pili alkohol. Do czasu, gdy jeden z gości znudził się towarzystwem i zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy na powrotną taksówkę do Częstochowy. Gdy gospodarz odmówił, dwaj mężczyźni pobili go. Niebawem awantura przeniosła się na zewnątrz domu, gdzie goście okładali ofiarę kijem oraz kopali ją. Przeszukali odzież, zabrali pieniądze oraz sportowe buty.

Sprawcy uciekli, bo przepłoszył ich sąsiad ofiary. W czasie patrolu funkcjonariusze policji zauważyli podejrzanych, którzy szli wzdłuż DK-1. Na widok policjantów kaci rzucili się do ucieczki. Śledczy jednak szybko zatrzymali pijanych napastników. 21-letni Mateusz K. i 24-letni Artur L. byli już notowani w policyjnych kartotekach.  Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.