Kolejny już raz monitoring miejski uratował własność jednego z mieszkańców. 7 października w centrum Częstochowy niczego nieświadomy mężczyzna został okradziony.

O szczegółach opowiada Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie:

– W poniedziałek około godziny 17.50 w pobliżu placu Biegańskiego, pracownik Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu zauważył śpiącego na ławce mężczyznę. W pewnym momencie podeszło do niego dwóch innych mężczyzn i jeden z nich zaczął plądrować mu kieszenie. Po chwili mężczyźni szybko się oddalili.

Zdarzenie spotkało się z natychmiastową interwencją funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Na miejsce zostały wysłane dwa patrole:

– Zaszło podejrzenie, że doszło do kradzieży. Nie wiedzieliśmy tylko jeszcze czego, bo tego nie było dokładnie widać. Jeden z patroli pojechał do okradzionego mężczyzny i ustalił, że zginął mu telefon komórkowy. Drugi patrol ujął sprawców, którzy oddalili się ze skradzionym telefonem.

Sprawcy trafili do I Komisariatu Policji w Częstochowie, gdzie sprawa kradzieży została wyjaśniona.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.