Ukrainiec zatrzymany za próbę wręczenia łapówki

42-338192_m

Policjanci zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy, który nielegalnie przebywał w Polsce. Podczas czynności, mężczyzna próbował wręczyć mundurowym 500 złotych, po to, aby puścili go wolno, a następnie dowieźli do wskazanego miejsca w Częstochowie. Sprawca był pijany – badanie wykazało, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut usiłowania wręczenia łapówki policjantom.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Częstochowie pojechali na interwencję na ulicę Kościuszki, gdzie miał przebywać mężczyzna, który nachodził swoją byłą konkubinę. Jak się okazało, mężczyzną był 46-letni obywatel Ukrainy. Ustalono, że mężczyzna ma zakaz przebywania w Polsce. Mundurowi powiadomili Straż Graniczną. W trakcie czynności w komisariacie, policjant wyciągnął z portfela 500 złotych i wręczył je policjantce wykonującej z nim czynności. Powiedział też żaby policjanci zawieźli go do domu, a przełożonym powiedzieli, że pojechał na izbę wytrzeźwień. Teraz, po wytrzeźwieniu odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki mundurowym, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

źródło: http://www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content