Fot. Radio Fiat

Prace nad przebudową centrum przesiadkowego i ulicy Piłsudskiego powoli się kończą. To dobre wiadomości dla mieszkańców Częstochowy.

Ulicy Piłsudskiego nieoficjalnie oddana do użytkowania. Od kilku miesięcy, była ona zamknięta ze względu na trwające tam prace remontowe przy centrum przesiadkowym Dworca Głównego PKP. Na chwilę obecną ruch drogowy w tamtym miejscu nie zagraża kierowcom ani pieszym. Jak uspokaja rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik, mimo znaku zakazu, który tam obowiązuje można spokojnie poruszać się po jezdni, ponieważ jest to znak ustanawiany przez kierownika budowy, a nie przez drogowców.

– Jest to warunkowe dopuszczenie do ruchu tak jak odbywa się to standardowo na placach budowy kiedy mamy część prac ukończonych, albo na tyle ukończoną jakąś fazę budowy, żeby ten ruch udrożnić. Odbywa się to za zgodą kierownika budowy, oczywiście, na takim etapie jaki mamy teraz, kiedy droga jest już skończona. Znak ten jest wypadkową tego, że jest tam warunkowo dopuszczony ruch. Więc jeśli ktoś ma interes, aby dojechać np. do posesji to z zachowaniem ostrożności może to zrobić, ponieważ znak jest postawiony przez kierownika budowy, a nie przez drogowców.

Nie zwalnia to jednak z zachowania szczególnej ostrożności w tym miejscu. Droga oficjalnie ma zostać oddana do ruchu pod koniec bieżącego roku.

AS

Skip to content