Uniwersytet z widokiem na świat – takim hasłem zatytułowano występ inaugurujący dzień otwarty w Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie, który miał miejsce w piątek 22 marca. Tłumów wśród przybyłej młodzieży nie brakowało.

Wszyscy zainteresowani mieli okazję zapoznać się z tym, co oferują poszczególne instytuty oraz wydziały uczelni. Nie zabrakło różnego rodzaju pokazów, warsztatów, koncertów i przede wszystkim wykładów, przygotowanych specjalnie na tą okoliczność. Dzień otwarty uczelni jest dobrą promocją i okazją do wyjścia naprzeciw potencjalnym kandydatom.

– W promocji nie ma nic złego. Chodzi o to, aby wyjść z naszą ofertą na przeciw uczniom, którzy zastanawiają się nad wyborem studiów. W ciągu ostatnich lat wykonaliśmy ogromną ilość pracy, dzięki czemu jesteśmy dzisiaj Uniwersytetem – mówił Artur Żywiołek, profesor nadzwyczajny UJD z Instytutu Filologii Polskiej.

Zorganizowane grupy uczniów przybyły nie tylko z samej Częstochowy, ale także z innych sąsiadujących miast takich jak Piotrków Trybunalski, Radomsko czy Wieluń. Uczelnia co roku zaprasza wszystkich zainteresowanych do przybycia i zapoznania się z ofertą programową. Tegoroczne wydarzenie było jednak szczególne, ponieważ wydziały uczelni po raz pierwszy organizowały dzień otwarty pod szyldem Uniwersytetu.

– Przed wejściem ustawy o szkolnictwie wyższym (tzw. konstytucji dla nauki) Akademia im. Jana Długosza była ostatnią uczelnią, której nadano prawo bycia Uniwersytetem. Możemy zatem powiedzieć, że obecnie jesteśmy najmłodszym Uniwersytetem w Polsce, chociaż mamy bogatą tradycję – dodał profesor.

Centralnym miejscem obchodów był budynek Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego przy Alei Armii Krajowej. Warto także wspomnieć, że wydarzenia związane z dniem otwartym były rozległe i odbywały się na prawie całym kampusie uniwersyteckim, m.in. w budynkach przy ulicy Zbierskiego i Dąbrowskiego.

BNO

Skip to content