W piątek 19 października na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczystość ślubowania blisko 100 słuchaczy XXII turnusu Studium Dziennego Aspirantów. Ślubowanie nowych strażaków poprzedziła uroczysta Msza św., która została odprawiona na Jasnej Górze w Kaplicy Matki Bożej o godz. 9.30. Przewodniczył jej ks. Józef Urban, kapelan opolskich strażaków, natomiast homilię wygłosił ks. Michał Palowski, kapelan strażaków województwa śląskiego.
. – Oni są dopiero na początku swojej edukacji . Ich dotychczasowa nauka i pobyt w naszej szkole od 1 września stał na pewno pod znakiem wyjątkowej ambicji tych młodych ludzi. Już sam fakt dostania się w poczet słuchaczy przy 10 kandydatach na jedno miejsce  świadczy o tym, że do służby trafiają najlepsi. Przejście trudnego wstępnego okresu dwóch miesięcy szkolenia jest dla nich ogromnym sukcesem – mówi młodszy brygadier i rzecznik komendanta Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie Dariusz Andryszkiewicz:

W uroczystości ślubowania wziął również udział senator Artur Warzocha – kandydat PiS na prezydenta Częstochowy. – Bardzo cieszymy się, że tak liczne grono kadetów  otrzymuje promocję. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny wszystkim służbom, a szczególnie strażakom i PSP, że potrafi zachęcić młodych ludzi do wyjątkowej i pięknej służby Polsce. Oni kierują się pięknym mottem” Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, ale ja dodałbym do tego jeszcze służbę Rzeczpospolitej. To są młodzi, i niezwykle odważni ludzie, którzy rozpoczynają swoją służbę, a my jako częstochowianie jesteśmy dumni, że jest taka szkoła jest w naszym mieście – mówił Artur Warzocha.

Od kandydatów do służby w PSP wymaga się nie tylko spełnienia szeregu kryteriów i predyspozycji fizycznych. Ślubujący podzielili się z nami refleksjami po pierwszym etapie szkolenia. Świeżo upieczeni strażacy są pełni optymizmu przed rozpoczęciem szczególnej służby oraz kontynuacji dalszego szkolenia.  Bezwarunkowe niesienie pomocy, odwaga i zaangażowanie w pomoc – te idee od lat uosabiają strażaków. Nie dziwi zatem, że ten właśnie zawód cieszy się najwyższym zaufaniem społecznym.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content