Uroczystość Wszystkich Świętych – w Częstochowie spokojnie

Fot. Radio Fiat

Mimo obostrzeń i zamkniętych cmentarzy miniony weekend dla częstochowskich strażaków był dość pracowity.

Od piątku do niedzieli wozy strażackie wyjechały do 26 sytuacji, z których sześć interwencji stanowiły pożary, 17 – miejscowe zagrożenia oraz trzy fałszywe alarmy.

– Najpoważniejszą interwencją wymagającą dużego zaangażowania ze strony strażaków był pożar budynków gospodarczo-inwertarskich, powstały tuż po północy z soboty na niedzielę w miejscowości Konary w gminie Kłomnice. Działania gaśnicze trwały blisko osiem godzin i prowadziło je 12 zastępów straży pożarnych – mówił mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

83 telefoniczne wnioski o interwencje odebrali w ciągu ostatnich trzech dni dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie. Tym razem najwięcej zgłoszeń dotyczyło wykroczeń drogowych, było ich 24.

– W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili jedną obserwację, która wymagała działań ze strony strażników. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców Częstochowy funkcjonariusze podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. W miniony weekend częstochowscy strażnicy miejscy mieli prowadzić wzmożone kontrole w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych. Z uwagi na rządowe informacje podane w dniu 30 października o „zamkniętych cmentarzach” w dniach od 31 października do 2 listopada zrezygnowano ze wzmożonych kontroli i zaplanowanych działań na rzecz rutynowych patroli w okolicach częstochowskich nekropolii. Obyło się bez poważniejszych incydentów – tłumaczył Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

Dwa wypadki drogowe oraz 22 kolizje to tylko niektóre ze zdarzeń zanotowanych przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. Zatrzymano też kilku nietrzeźwych kierowców, jednak to i tak nie koniec policyjnych statystyk.

– Łącznie ujawniono 183 przypadki przekroczenia prędkości i zatrzymano pięć uprawnień do kierowania pojazdami. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby pamiętali, iż nie zawsze prędkość dopuszczalna oznacza prędkość bezpieczną. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, warunków pogodowych i obowiązujących limitów. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo – apelował mł. asp. Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Mimo zamkniętych nekropolii i nieco mniejszego ruchu na drogach akcja „Znicz” corocznie prowadzona przez Policję w całym kraju była niezmiennie kontynuowana także i w tym roku.

BNO

Skip to content