Urząd Marszałkowski wspiera częstochowskie kluby sportowe

Na Stadionie Sląskim 22 lipca podsumowano dwa programy wsparcia klubów sportowych, zorganizowane przez samorząd województwa śląskiego. W ramach programów Grant 2021 oraz Klub 2021 Urząd Marszałkowski wsparł małe, lokalne kluby sportowe na terenie województwa. Są wśród nich kluby z regionu częstochowskiego.

Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Kałuża komentuje galę wręczenia certyfikatów programu Klub 2021, jaka miała miejsce na Stadionie Śląskim:

Wręczaliśmy certyfikaty w związku z programem Klub 2021 dla tych klubów i klubików, z małych miejscowości i mieścinek województwa śląskiego. Bardzo się cieszymy, że możemy wspierać sport najmłodszych, dzięki tym pieniądzom, które trafią do śląskich klubów. Możemy tak naprawdę wspólnie marzyć o sukcesach tych młodych ludzi. Może kiedyś tu na Stadionie Śląskim pobiegną, zdobędą laury, medale. Bardzo nas buduje, że mamy na Śląsku tak wspaniałą młodzież.

Alicja Nowak, radna sejmiku śląskiego wyjaśnia jaka idea kryje się za wspieraniem lokalnych klubów sportowych:

Bardzo ważne dla nas jest to, żeby wspierać kluby sportowe, żeby wspierać młodzież, która zamiast spędzać czas przed komputerem, może realizować się sportowo. Chcemy wspierać te kluby, które wspierają w tym młodzież.

Gala podsumowania programów Grant 2021 i Klub 2021 na Stadionie Śląskim | Fot. Urząd Marszałkowski w Katowicach

Stanisław Sączek z Wiodącego Ludowego Klubu Sportowego Kmicic Częstochowa także był obecny na gali podsumowującej program Klub 2021:

Jeżeli chodzi o Kmicic, to wzięliśmy 15 tysięcy, bo mamy trzy sekcje olimpijskie: szermierkę, taekwondo w odmianie olimpijskiej i triatlon. […] Oceniam to pozytywnie, bo jest to bezpośrednie dotarcie ze środkami do beneficjentów, którzy prowadzą tą działalność. Ma to znaczenie, bo bardzo dużo małych klubików otrzymało 10 albo 15 tysięcy złotych na rozwój.

Z naszego regionu wsparcie otrzymało sześć klubów. Wśród nich jest Aeroklub Częstochowski, Lotnik Kościelec, Liswarta Krzepice, Jedynka Częstochowa, KS Częstochowianka oraz WLKS Kmicic Częstochowa.

Gala podsumowania programów Grant 2021 i Klub 2021 na Stadionie Śląskim | Fot. Urząd Marszałkowski w Katowicach
Skip to content