Miasto Częstochowa po raz drugi ogłosiło przetarg na Dom Księcia.

Budynek, mieszczący się przy al. Wolności w Częstochowie został ponownie wystawiony na sprzedaż. O szczegółach przetargu mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

– Po nieudanym pierwszym przetargu miasto obniżyło cenę wywoławczą tej nieruchomości o 10% i wynosi ona 9 305 846 zł. Firmy lub osoby, które chciałyby nabyć tę nieruchomość, muszą wcześniej wpłacić wadium w wysokości 10% tej kwoty.

Rzecznik zapewnia, że w tej chwili budynek jest w pełni gotowy do sprzedaży, i że w związku z tym szansa na sukces przetargu jest o wiele większa.

– Budynek jest w tej chwili wysiedlony, co jest zgodne z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i w związku z tym już od pewnego czasu jest przygotowany do sprzedaży. Mamy nadzieję, że przetarg tym razem zakończy się sukcesem, a jeśli nie, to Miasto zrobi wszystko, by znaleźć inwestora, który będzie chciał zająć się budynkiem – podsumowuje Tutaj.

Pierwszy przetarg na Dom Księcia miał miejsce 10 października bieżącego roku i opiewał na kwotę ponad 10 mln zł. Drugi przetarg ma odbyć się 28 stycznia przyszłego roku.

Dom Księcia powstał według projektu Brunona Paprockiego, a zbudowany został w latach 1912 – 1913, jako największy wówczas gmach mieszkalny w Częstochowie. Po zakończeniu drugiej wojny światowej budynek przechodził różne koleje, a w końcu stał się częścią komunalnego zasobu gminy i został przeznaczony na cele mieszkalno-użytkowe. Obecnie nie jest użytkowany i czeka na kupca.

MSI

Skip to content