Urząd Skarbowy, a żółta strefa

Fot. Radio Fiat

W związku z wprowadzeniem żółtej strefy na terenie całej Polski I Urząd Skarbowy w Częstochowie zmienił zasady funkcjonowania. Większość spraw interesanci mogą załatwić przez korzystanie z elektronicznych form obsługi klienta.

Urząd dla podatników otwarty jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-13, mówi Anita Karczmarek, kierownik Oddziału Obsługi Bezpośredniej w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Częstochowie

– Obsługujemy w najbardziej istotnych sprawach. Jesteśmy również „pod telefonem”, a wszelkie numery można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wszelkie sprawy załatwić można także drogą elektroniczną przez platformę e-PUAP. Tam można złożyć wnioski i zapytania. Natomiast wszelkie dokumenty rozliczeniowe, deklaracje, zeznania można złożyć za pośrednictwem aplikacji e-Deklaracje lub poprzez formularze interaktywne, dostępnych na stronie ministerstwa finansów. Dotyczy to wszelkich rozliczeń podatkowych. Najbardziej popularne są obecnie rozliczenia podatków majątkowych PCC i SD, czyli podatku od czynności cywilno-prawnych i podatków od spadków i darowizn. Te rozliczenia również można złożyć elektronicznie za pośrednictwem portalu podatkowego dostępnego na stronie ministerstwa finansów.

Podatnicy mogą przekazać korespondencję pocztą tradycyjną lub poprzez wrzucenie dokumentów do specjalnych pojemników, znajdujących się obok urzędu.

– Skrzynki wystawione są w następujących godzinach: w poniedziałki w godz. 7.30-18.00, a w pozostałe dni tygodnia w godz. 7.30-14.30.

Osoby, które wchodzą do urzędu zobowiązane są do zakrycia nosa i ust, dezynfekcji dłoni oraz zachowania dystansu społecznego.

ABK