Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa kierowcy taksówki, do którego doszło w niedzielę 31 lipca w Częstochowie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w godzinach nocnych 38-letni mieszkaniec Częstochowy Dawid K. zamówił kurs taksówką do domu. W okolicy swojego miejsca zamieszkania zaatakował taksówkarza chwytając go za gardło i dusząc. Kulisy sprawy omawia prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej Prokuratury Okręgowej:

– Pokrzywdzonemu mężczyźnie udało się wyswobodzić i uciec z samochodu. Następnie taksówkarz zawiadomił o zdarzeniu policję, która zatrzymała sprawcę. Znajdował się on w stanie nietrzeźwości, gdyż w jego organizmie stwierdzono około 3 promili alkoholu. Znaleziono także przy nim narkotyki w postaci amfetaminy. W toku śledztwa prokurator przedstawił Dawidowi K. dwa zarzuty popełnienia przestępstw. Pierwszy z nich dotyczy usiłowania zabójstwa taksówkarza, a drugi jest związany z posiadaniem narkotyków.

Przesłuchany przez prokuratora Dawid K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych przestępstw i wyjaśnił, że nie pamięta, aby zaatakował taksówkarza.

– Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania motywując ten wniosek surową karą, która może grozić podejrzanemu, a także uzasadnioną obawą matactwa z jego strony. Sąd Rejonowy w Częstochowie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Dawida K. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Zarzucane podejrzanemu przestępstwo usiłowania zabójstwa jest zagrożenie karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo nawet karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Skip to content