Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie poinformował o utrudnieniach w ruchu na ul. Piastowskiej, Łosiowej, Św. Brata Alberta i Bohaterów Monte Cassino. Utrudnienia spowodowane są przebudową drogi, w tym m.in. wymianą nawierzchni.

Od 17 marca dotyczą one przede wszystkim rejonu ul. Łosiowej. O szczegółach prac mówi Maciej Hasik, rzecznik MZDiT.

– Rozpoczynają się prace remontowe przy kilku kolejnych ulicach, przy których niezbędna jest wymiana nawierzchni bądź inne prace budowlane. Ekipy remontowe wejdą w ciągu najbliższych dni na ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Łosiową i ul. Piastowską.

W związku z remontem zostanie także przeniesiony przystanek autobusowy na ul. Hoene-Wrońskiego.

– Z uwagi na prace, prowadzone w al. Bohaterów Monte Cassino, przystanek “Hoene-Wrońskiego” w kierunku ul. Sobieskiego zostanie przeniesiony o ok. 100 m wcześniej, tj. przed skrzyżowanie ul. Goszczyńskiego z ul. Hoene-Wrońskiego od czwartku 19 marca do odwołania.

Prace, które rozpoczęły się 16 marca, związane są z odwodnieniem dzielnicy Północ. Ograniczenia, dotyczące al. Bohaterów Monte Cassino, obowiązują od dzisiaj. Dodatkowo w rejonie ul. św. Brata Alberta obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, która trwać będzie przez ok. 2 tygodnie.

MSI

Skip to content