UWAGA! Zmiany w rozkładzie jazdy MPK

Fot. Radio Fiat

Od 1 września pasażerowie korzystający z przewozów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie muszą liczyć się z kilkoma istotnymi zmianami.

Wraz z początkiem roku szkolnego wszystkie linie miejskie i podmiejskie autobusów oraz tramwajów wracają do kursowania według standardowego, roboczego rozkładu jazdy. To jednak niejedyne zmiany, o czym informuje Maciej Hasik, rzecznik częstochowskiego MPK:

– Po przeprowadzeniu odbiorów technicznych budowy węzła przesiadkowego przy Dworcu PKP Raków warunkowo do obsługi pasażerskiej wracają tam od 1 września autobusy linii: 12, 32 i 80. Od kilku tygodni od strony ul. Rejtana kursy realizuje też już linia nr 23. Finalne rozwiązania związane z organizacją komunikacji miejskiej w tej części miasta zostaną dokonane po ostatecznym oddaniu do użytku terenu węzła przesiadkowego przy dworcu PKP Raków (konieczne są jeszcze formalności związane z procedurami nadzoru budowlanego) oraz po zakończeniu realizacji przebudowy ul. Łukasińskiego. Ponadto z początkiem miesiąca na pętlę Dworzec PKP Raków wracają także tramwaje – mówił rzecznik.

Od 1 września w wyniku porozumienia między Częstochową i Gminą Mstów zostaje przedłużona linia nr 30. Będzie ona przebiegała do Siedlca przez Jaskrów, Wancerzów i Mstów. Wcześniej w wyniku analogicznej umowy z Gminą Mykanów kursy linii nr 13 zostały przedłużone do Wierzchowiska. Jakie jeszcze zmiany czekają na pasażerów komunikacji miejskiej?

– Od 1 września nastąpią także korekty w organizacji obsługi i rozkładach na liniach autobusowych MPK o numerach: 24, 25, 33 i 37. W życie wejdą też niewielkie modyfikacje w rozkładach jazdy autobusów linii: 26 i 30 oraz 12, 19, 31, 32, 35, 36 i 80, a także na liniach tramwajowych 1 i 2 – dodał Maciej Hasik.

Bieżące zmiany poszczególnych linii będą pojawiać się na lokalnych przystankach.

BNO