Trwa kolejny, bo już szósty turniej tenisa stołowego w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego.

Celem turnieju jest szerzenie aktywności fizycznej wśród młodzieży. Jednak drugim, ważniejszym motywem imprezy jest upamiętnienie osoby Mirka Czarnockiego, co podkreśla dyrektor szkoły Anna Maciejowska:

Kilka lat temu, kiedy zrobiliśmy pośmiertną wystawę prac pana Mirosława Czarnockiego, nasz absolwent Jan Sętowski zaproponował, żebyśmy upamiętnili osobę Mirosława, robiąc memorialny turniej. Dzisiaj odbywa się już jego szósta edycja. Zwykle trwa on dwa dni. Pierwszy jest dla uczniów naszej szkoły, ale także dla szkół zaprzyjaźnionych z regionu śląskiego. Drugi dzień jest dla kolegów zmarłego i przyjaciół szkoły, dla tych, którzy go znali i uprawiają ten sport – dodaje Anna Maciejowska.

Jednym z organizatorów turnieju jest kolega Mirka Czarnockiego Tomasz Pawlik, który zachęca do brania udziału w przedsięwzięciu:

Organizacja tego turnieju wymaga wielu zabiegów, ale nie sprawia nam to trudności, jest to bardzo przyjemna rzecz. Jednocześnie propagujemy aktywność sportową. Teraz kiedy młodzież często zwalnia się z zajęć wychowania fizycznego, jest to okazja do zaangażowania uczniów w zajęcia sportowe – podkreśla Tomasz Pawlik.

Okazję do spotkania mieli uczniowie i wychowawcy ze szkół z Częstochowy i okolic. Dla niektórych był to pierwszy raz, a niektórzy już po raz kolejny uczestniczyli w zawodach. Pierwszego dnia rywalizowali juniorzy.

Biorę udział w tym turnieju już trzeci rok. Bardzo lubię grać, nie dochodzi tutaj do zaciętej rywalizacji, osoby są bardzo miłe i sympatyczne. Uważam, że jest to dobry sposób na zintegrowanie się. Bardzo dużo dobrego słyszałem o turnieju. Każdy przejaw sportu jest bardzo potrzebny. Lubię i od dawna już gram. – tak uczestnicy oceniają imprezę sportową.

2 marca odbędzie się druga część zawodów — Otwarty Turniej Seniorów, w którym będą brać udział przyjaciele, absolwenci i wychowankowie profesora Mirosława Czarnockiego.

AK

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content