W środę, 12 czerwca na terenie Klubu Piłkarskiego Victoria Częstochowa zorganizowana została Victoriada, czyli impreza sportowa dla przedszkoli. Do przedsięwzięcia zostało zaproszonych wiele znanych organizacji, które zapewniły dzieciom dużą ilość atrakcji.

O celach imprezy wspomina prezes Victorii Częstochowa, Wojciech Kasiński:
– Robimy to po to, żeby te dzieciaki z przedszkoli odciągnąć od komputerów, od telefonów, żeby dać im możliwość ruchu na świeżym powietrzu. Wiadomo, w dobie dzisiejszej elektroniki jest to bardzo ważne, gdzie dzieci spędzają dużo czasu właśnie przy tej elektronice. My staramy się tutaj zaszczepić w nich właśnie tą aktywność na świeżym powietrzu, zdrowe odżywianie.
Taki model, żeby dzieci właśnie jak najwięcej tego ruchu czerpały. Jesteśmy klubem sportowym, więc mamy ku temu możliwości. Mamy chociażby boisko sztuczne.

Właściciel firmy Kosmos, jednego z głównych organizatorów Victoriady, Karol Tomczyk nie krył radości, że po raz trzeci udało się zorganizować zabawę dla najmłodszych:
– Cieszę się, że trzecia edycja Victoriady rozpoczęła się naprawdę z dużym przytupem. Nawet pogoda nie przeszkodziła nam w tym, żeby przedszkolaki do nas dojechały i bawiły się na tej imprezie. Bardzo się cieszę i bardzo też dziękuję wszystkim organizacjom, które nam tutaj dopisały. Tak jak widać z roku na rok coraz więcej placówek gości u nas, coraz więcej dzieci może zobaczyć i klub i skorzystać z tych wszystkich atrakcji. Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom będziemy mogli zaszczepić u nich coraz większą pasję do sportu i ruchu.

Atrakcji podczas zabawy było wiele, więcej na ten temat mówi Karol Tomczyk:
– Z atrakcji, które tu między innymi mamy, no to przyjechała na przykład straż pożarna, przyjechała policja. Mamy też szkołę De La Salle, jest oczywiście firma z animacjami. Dzięki uprzejmości też jednego z partnerów mamy dmuchańce. Dzieci mogą zjeżdżać oraz celować do specjalnej bramki celnościowej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bolesława Chrobrego oraz jeden z organizatorów zabawy, Krzysztof Kościański, zaznaczył że organizacja takich imprez dla przedszkolaków jest bardzo ważna potrzebna:
– Kolejna edycja Victoriady, czyli imprezy przeznaczonej dla przedszkolaków. Uważam, że ta forma aktywności fizycznej, szczególnie dla przedszkoli jest bardzo ważna, ponieważ tak jak rozmawiałem tutaj z wieloma i nauczycielami, i dyrektorami przedszkoli, jednak brakuje tych sal gimnastycznych oraz elementu takiej rywalizacji, gdzie mogłyby to dzieci zobaczyć. Fajną sprawą jest, że jedne przedszkola mogą widzieć się z innymi, także takie też uspołecznienie jest bardzo ważną formą.

Podczas Victoriady pojawili się także uczniowie oraz nauczyciele z SP 12, aby pomóc przy organizacji przedsięwzięcia, podkreśla dyrektor Kościański:
– Jeśli chodzi o naszą szkołę uczniowie są wolontariuszami, także dzieci ze szkoły podstawowej już powoli się uczą jak dbać o młodsze dzieci. Pomagają na stacjach, oprócz tego też nauczyciele są odpowiedzialni za organizacyjne elementy typu pilnowanie czasu, przechodzenie stacji. Myślę, że to też przede wszystkim dla tych uczniów szkoły podstawowej bardzo duża wartość dodana, aby wyjść ze szkoły, zobaczyć co się dzieje w życiu, nie tylko w sali lekcyjnej.

Organizatorzy zapewniają, że nie jest to ostatnia taka impreza i zapowiadają, że będą odbywać się kolejne tego typu wydarzenia.

Victoriada po raz trzeci

PJU

Skip to content