W Częstochowie zagrają dla szpitala dziecięcego we Lwowie

Prywatne stowarzyszenie wiernych „Pielgrzymi Niepokalanej” z Częstochowy organizuje 9 kwietnia koncert charytatywny na rzecz szpitala położniczego we Lwowie. Zebrane środki zostaną przekazane na potrzeby oddziału neonatologicznego w tym szpitalu.

Wydarzenie to odbędzie się w ramach współpracy z Fundacją Małych Stópek ks. Tomasza Kancelarczyka, który już od jakiegoś czasu roztacza opiekę nad lwowską placówką. O szczegółach mówi Agnieszka Mikołajczyk ze wspólnoty Pielgrzymi Niepokalanej:

Zapraszamy serdecznie na koncert 9 kwietnia o godz. 18:00 w kawiarni Niebo w mieście. Będzie akustycznie, nastrojowo – na koniec Wielkiego Postu zagra dla nas duet Czarny i Radzik, muzycy zespołu U Studni. Koncert ma wspaniały cel, będziemy zbierać pieniądze na leki dla dzieci ze szpitala św. Mikołaja we Lwowie, gdzie ks. Tomasz z Fundacji Małych Stópek już zawozi dary. Jest tam potrzebna pomoc, bo dzieci nie mogą być ewakuowane ze szpitala, a nawet lek przeciwko gorączce może uratować im życie.

Szpital z oddziałem neonatologicznym nie jest wyborem przypadkowym. Pielgrzymi Niepokalanej, podobnie jak Fundacja Małych Stópek, jest organizacją o profilu pro-life, jednak oprócz głoszenia świętości życia, jej członkowie zajmują się także niesieniem realnej pomocy:

Naszym celem jest modlitwa, wynagradzanie nabożeństwami pierwszo-sobotnimi, ale również pomoc samotnym matkom, wielodzietnym rodzinom i dzieciom, które się narodziły, a potrzebują pomocy. Tam we Lwowie są właśnie takie dzieci – które się narodziły i potrzebują pomocy, żeby żyć. Bardzo serdecznie zapraszam, będzie to wieczór dla nas – dla duszy, ale też będziemy mogli z serca pomóc dzieciom i być może uratować ich życie.

Koncert odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18:00 w kawiarni Niebo w mieście przy ul. Mirowskiej w Częstochowie. Wstęp na koncert będzie bezpłatny, a podczas jego trwania będzie prowadzona kwesta na rzecz szpitala św. Mikołaja we Lwowie.

Źródło: Pielgrzymi Niepokalanej / Facebook.com
Skip to content