W czwartek jedź za darmo – Dzień bez samochodu w Częstochowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Częstochowie zaplanowało na czwartek 22 września „Dzień bez samochodu”. Jest to inicjatywa realizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Dla osób chcących włączyć się w inicjatywę MPK, przejazd komunikacją tego dnia będzie bezpłatny.

Jako dowód na rezygnację z przyjazdu własnym samochodem konieczne będzie okazanie dowodu rejestracyjnego. O szczegółach akcji mówi rzecznik miejskiego przewoźnika, Maciej Hasik:

Dla wszystkich, którzy są właścicielami pojazdów i zrezygnują tego dnia ze swojego prywatnego środka transportu na rzecz publicznego, przejazd w czwartek będzie darmowy przez cały dzień. Muszą tylko mieć przy sobie dowód rejestracyjny, potwierdzający własność lub współwłasność takiego pojazdu, na wypadek kontroli.

Pogoda za oknami bynajmniej nie zachęca do udziału w podobnych inicjatywach, ale jeśli pod uwagę weźmiemy ceny paliwa, to już warto swój udział w „Dniu bez samochodu” rozważyć. Tym bardziej, że od 17 września w życie weszły jeszcze ostrzejsze przepisy drogowe, przez które warto korzystać z każdej okazji, by uniknąć popełnienia wykroczenia.

Skip to content