W niedzielę Raków podejmie Stomil Olsztyn

W najbliższą niedzielę 29 kwietnia piłkarze częstochowskiego Rakowa podejmą na własnym boisku broniący się przed spadkiem do II ligi zespół Stomilu Olsztyn. Częstochowianie podbudowani wyjazdowym zwycięstwem w zaległym meczu z Chojniczanką w Chojnicach 1 – 0 nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce o awans do ekstraklasy i będą chcieli zdobyć kolejne trzy punkty. Stomil w swoim ostatnim meczu prowadził z w Olsztynie z Ruchem 2:0. Mecz miał dać odpowiedź na pytanie, która z drużyn zachowa szansę na utrzymanie, a właściwie na grę w barażach. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2. Sytuacja obu drużyn w Nice I lidze jest bardzo trudna. W końcówce żadna z drużyn nie chciała zbytnio zaryzykować. Więcej okazji mieli olsztynianie, jednak bramki w Olsztynie już nie padły. W doliczonym czasie piłkę meczową miał rezerwowy Paweł Wojciechowski, który w decydującym momencie skiksował. W zespole z Warmii występuje kilku ciekawych zawodników. Jednym z nich jest Łukasz Sołowiej, który w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 i na jesień 2017/2018 grał dla Rakowa Częstochowa.

Stomil zajmuje aktualnie z dorobkiem zaledwie 24 punktów 16 lokatę w tabeli Nice I ligi wyprzedzając jedynie Górnika Łęczna i Ruch Chorzów.

Przed najbliższym meczem Rakowa ze Stomilem swój debiut będzie miał sektor rodzinny. Dla najmłodszych czekać będą między innymi: dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy zręcznościowe oraz piłkarskie, balony, wspólny doping i tworzenie oprawy meczowej oraz wiele innych niespodzianek – wylicza rzecznik klubu Radosław Baran.

Spotkanie ze Stomilem Olsztyn odbędzie się w niedzielę 29. kwietnia o godzinie 13.15.

PNP