Pod hasłem „Nasza Nadzieja” odbył się V Charytatywny Rajd Rowerowy w Ostrowach nad Okszą. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na rehabilitację Grzegorza Sakowskiego. Uczestnicy wyruszyli spod kościołaa parafialnego w niedzielę 29 sierpnia o godz. 15:00. 

O inicjatywie rajdu mówiła Małgorzata Szymonik ze Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet:

-Nasze stowarzyszenie powstało w celu charytatywnym, społecznym dla naszych mieszkańców. Pierwszy rajd powstał dla młodego, potrzebującego mieszkańca Ostrów. I wtedy się pojawił pomysł, żeby to był rajd z cegiełką na leczenie.

Rajd okazał się prawdziwym pospolitym ruszeniem w Ostrowach. Na starcie rajdu stanęli motocykliści, rowerzyści, ale i piesi. O inicjatywie mówił bp Andrzej Przybylski, uczestnik i gość specjalny rajdu:

-Dziś Pan Jezus mówi w czytaniach, żeby nasza wiara nie opierała się tylko na słowach. I tu mamy bardzo konkretny przykład ludzi wierzących, którzy postanowili odpowiedzieć działaniem na potrzebę konkretnego człowieka potrzebującego wsparcia. Jesteśmy zdumieni taką dużą odpowiedzią ludzi, tak dużym zaangażowaniem.

Jak charytatywny rajd prezentował się w liczbach? Mówi Małgorzata Szymonik:

-Trasa pieszych to 1 kilometr, rowerzyści i motocykliści pokonują kilometrów 12. W grupie pieszej mamy ok. 150 osób, w grupie motorowerowej 350. 

W listopadzie 2019 roku Grzegorz Sakowski uległ poważnemu wypadkowi, czego skutkiem jest niedowład wszystkich kończyn. Szansą powrotu do zdrowia jest kosztowna, intensywna rehabilitacja.

Skip to content