W sobotę Raków podejmuje Górnika Łęczna

W najbliższej 16. kolejce Nice I ligi Raków Częstochowa podejmie na własnym stadionie spadkowicza z ekstraklasy – Górnika Łęczna. W ostatnim meczu 15. kolejki Raków pokonał na wyjeździe Olimpię Grudziądz 2-1. Beniaminek do przerwy przegrywał, ale w drugiej połowie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść po bramkach Adama Czerkasa i Piotra Malinowskiego. Częstochowianie wygrali swój piąty wyjazdowy mecz w tym sezonie. – Z przebiegu całego meczu byliśmy drużyną lepszą i stwarzaliśmy więcej sytuacji od naszych rywali wygrywając to spotkanie zasłużenie – mówił po spotkaniu w Grudziądzu szkoleniowiec częstochowian – Marek Papszun.
Najbliższy rywal Rakowa, drużyna zespołu Górnika Łęczna w ostatniej kolejce uległa na własnym boisku beniaminkowi – Puszczy Niepołomice 0 – 1. – Nie możemy tracić bramek w taki sposób jak w sobotę. Potem biliśmy głową mur i nie potrafiliśmy stworzyć sobie żadnej stuprocentowej okazji. Szkoda tej porażki, bo bardzo potrzebowaliśmy trzech punktów. Będziemy ich szukać w Częstochowie – mówił po meczu z Puszczą bramkarz Górnika – Sergiusz Prusak. Drużyna Górnika Łęczna zajmuje po 15. kolejkach 15. pozycję w tabeli Nice I ligi, tylko o punkt wyprzedzając zespoły zagrożone spadkiem. Raków po 15. kolejkach zgromadził 22 punkty i zajmuje 7. lokatę, tracąc zaledwie 2 oczka do trzeciej Odry Opole. Ewentualne zwycięstwo pozwoli złapać częstochowianom kontakt z zespołami walczącymi o awans do ekstraklasy.
W historii spotkań o punkty będzie to trzecie spotkanie obu drużyn. Do tej pory oba zespoły spotkały się w sezonie 99/ 00. Najpierw 17 lipca 1999 roku, zespół z Łęcznej prowadzony przez duet trenerski Władysław Łach, Waldemar Sularz pokonał Raków 1-0 na wyjeździe po bramce strzelonej przez Sławomira Nazaruka. W rewanżu 5 marca 2000 roku zielono-czarni zaaplikowali rywalom aż 5 bramek. Na koniec sezonu 99/00 Raków opuścił szeregi drugoligowców, a Górnicy trzeci sezon z rzędu byli o krok od awansu do I ligi. Zapowiada się zatem kolejne ciekawe spotkanie.
Mecz Raków – Górnik Łęczna już w najbliższą sobotę, 4 listopada o godzinie 14. 00 na Stadionie Rakowa. Spotkaniu już przed rozpoczęciem będą towarzyszyć spore atrakcje oferowane przez specjalnie przygotowaną strefę „miasta Fortuna”.

Piotr Nicpoń