Rowerowe Środy z Decathlon Częstochowa Poczesna to projekt gromadzący wszystkich miłośników dalekich wycieczek jednośladem. Niezależnie od pory roku i pogody, jaka wtedy panuje, raz w tygodniu wszyscy zainteresowani gromadzą się wraz ze sprzętem rowerowym, aby wspólnie udać się w malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Inicjatywa skierowana jest dla wszystkich, którzy lubią wielokilometrowe maratony terenowe.

– Spotykamy się pod centrum handlowym Estakada obok Jagiellończyków koło Okrąglaka, ponieważ stamtąd jest stosunkowo blisko do wyjazdu z miasta na Jurę. Co tydzień staramy się wymyślać różne trasy biegnące w kierunku Jury, przy czym ograniczona ilość kilometrów (ok. 40-50 km) powoduje, że szkoda tracić ten dystans na wyjazd z miasta – oznajmił Marcin Michoń, lokalny ambasador marki Rockrider oraz koordynator wycieczek.

Pierwotnie rowerowe środy były wyjazdami mieszanymi, łączącymi wycieczki szosowe z terenowymi. Aby odseparować rodzaje wycieczek, i aby każdy mógł wybrać coś dla siebie, od niedawna powstały poniedziałkowe wycieczki pod hasłem „nie lubię poniedziałków”.

– Nie każdy ma dostęp do Facebooka, gdzie wydarzenia te są publikowane, przez co zdarzały się sytuacje, że uczestnicy przyjeżdżali na niewłaściwym sprzęcie, będąc przekonanym, że jedziemy trasą terenową, zamiast szosową lub odwrotnie. Aby było wszystko jasne – środy są zarezerwowane na wycieczki terenowe, a poniedziałki na szosowe – dodał koordynator.

Marcin Michoń tłumaczy też, że przy wytyczaniu tras, brany jest pod uwagę różny poziom trudności.

– Staramy się, aby organizować wycieczki, nie wyścigi i aby tempo jazdy nie było szalone. Wymyślamy też trasy nieco trudniejsze, jednak wszystko zależy od możliwości osób znajdujących się w składzie wycieczki. Optymalna frekwencja wynosi od 15 do 20 osób. Taką grupę można spokojnie prowadzić.

Wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić swoich sił i bezpłatnie przetestować, który rodzaj roweru bardziej im odpowiada, mogą przyjechać do Olsztyna, gdzie przy barze „Leśny” w dniach od 18 do 21 lipca odbywają się Decathlon Poczesna Demo Days.

BNO

Skip to content