W weekend nie obyło się bez wypadków

Fot. Radio Fiat

W ostatni weekend lutego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odnotowali na drogach Częstochowy i powiatu 28 kolizji oraz dwa wypadki. Jeden z nich był śmiertelny.

Doszło do niego w sobotę w Częstochowie przy ul. Brzyszowskiej.

– Kierowca Saaba śmiertelnie potrącił pieszego w wieku ok. 50 lat o nieustalonej dotąd tożsamości. Ponadto policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, a pięciu straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny pojazdu. Policjanci nałożyli również 250 mandatów karnych za przekroczenie prędkości oraz ujawnili 102 wykroczenia popełnione przez kierowców w rejonie przejść dla pieszych – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej policji w Częstochowie.

Głównym zadaniem częstochowskich strażników miejskich w miniony weekend było patrolowanie ulic Częstochowy, a także podejmowanie działań po telefonicznych zgłoszeniach od mieszkańców miasta. W ciągu ostatnich trzech dni było ich niespełna 100.

– Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (37 zdarzeń). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili pięć obserwacji, które wymagały interwencji służb. Cztery monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy, a jedna została przekazana do realizacji innej służbie. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – informował Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

Ponadto w miniony weekend doszło do 37 sytuacji wymagających podjęcia działań przez częstochowskie jednostki straży pożarnej. 14 z nich powstało na terenie Częstochowy, a 23 na terenie powiatu.