rondo-720x482 (1)

W najbliższe sobotę i niedzielę (25 – 26 lipca) na częstochowskim Rondzie Trzech Krzyży drogowcy układać będą masę bitumiczną, w związku z czym skrzyżowanie to będzie zamknięte we wszystkich relacjach. Utrudnienia czekają nie tylko kierowców samochodów osobowych, ale także pasażerów autobusów.
Miejski Zarząd Dróg i Transportu już teraz informuje o zmianach tras linii autobusowych. Linie 14, 17, 20, 30 i N2 będą kursować od przystanku DICKENSA przez nowe ronda za wiaduktem do ulicy Wały Dwernickiego i następnie od skrzyżowania z ulicą Cmentarną autobusy nadal będą kontynuować przejazd ulicami Dekabrystów i aleją Armii Krajowej do alei Jana Pawła II/Kościuszki z pominięciem przejazdu ulicami Kiedrzyńską i Kawią i od przystanków ALEJA JANA PAWŁA II przy Energetyku (linie nr 14, 17, 20 i N2) lub przy BOŚ (linia 30) dalej będą kursować bez zmian.

Dla pasażerów ww. linii nadal jest dostępny jest przystanek zastępczy ANIOŁOWSKA zlokalizowany przy Wałach Dwernickiego oraz wszystkie pozostałe przystanki na trasie objazdu.

Przystanki RONDO TRZECH KRZYŻY przez okres asfaltowania będą zawieszone.

Opisana powyżej trasa objazdowa obowiązuje w obu kierunkach.

Natomiast linia nr 26 w sobotę i niedzielę od przystanku Srebrna-Rondo będzie kontynuować przejazd ulicą Srebrną w kierunku Mirowskiej i następnie przez ulice Złotą, Legionów, Faradaya i Mirowską dojedzie przez plac Daszyńskiego do Alei NMP, a następnie przez Kościuszki do alei Jana Pawła II i dalej bez zmian.
W przypadku wystąpienia obfitych opadów atmosferycznych w czasie przewidzianym na asfaltowanie termin zakończenia robót może zostać wydłużony na kolejne dni.

źródło: mzd.czest.pl

Skip to content