Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie oficjalnie pożegnali zimę. W środę, 20 marca, który był dniem otwartym placówki, nauczyciele przygotowali dla wychowanków teatralną inscenizację „Kopciuszka”, a podopieczni recytowali wiersze i prezentowali wykonane marzanny.

– Jak zwykle przewrotnie podeszliśmy do tematu i żegnamy zimę. Na witanie wiosny przyjdzie jeszcze czas – przyznaje dyrektor ZSS nr 28 Agnieszka Cupiał. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat to nauczyciele przygotowali przedstawienie dla uczniów. Wychowankom bardzo się to podobało. Była radość, ale też i skupienie nad tym, co działo się na scenie. Wiosna kojarzy się z czymś nowym i tak też ją rozumiemy w naszej szkole. Mamy wiele nowych pomysłów i chcemy je realizować – dodaje Agnieszka Cupiał.

– Chcieliśmy w wyjątkowy sposób pożegnać zimę i powitać wiosnę – mówi reżyserka przedstawienia „Kopciuszek”, Karina Goldsztajn-Szczęszek, wychowawca 3 klasy szkoły przysposabiającej do pracy. Dodaje, że uczniowie ZSS nr 28 także lubią występować na scenie. – Wiadomo, że jak każdego, też zżera ich trema, ale chętnie biorą udział w przedstawieniach teatralnych i muzycznych. Dzisiaj jednak chcieliśmy pokazać, że my nauczyciele, też potrafimy. Była to więc nauka przez przykład – dodaje Karina Goldsztajn-Szczęszek.

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie to szkoła z kilkudziesięcioletnimi tradycjami. Uczęszczają tutaj uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na różne stopnie niepełnosprawności intelektualnej oraz niepełnosprawności sprzężone. W skład zespołu wchodzi szkoła podstawowa z wygaszanym oddziałem gimnazjalnym, szkoła przysposabiająca do pracy oraz cztery oddziały przyszpitalne. Szkoła jest całkowicie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi – ma windy, podjazdy, i automatycznie otwieraną bramę wjazdową.

Maciej Orman

wykorzystano informacje ze strony www.zssnr28.info

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content