Są wakacje, a to czas odpoczynku i zabawy. Swoją propozycję atrakcyjnego spędzenia tego czasu przedstawia Fundacja św. Barnaby, która jak co roku prowadzi wakacyjną świetlicę dla najmłodszych.

Dzieci mają okazję do wyjścia z domu, zabawy z rówieśnikami oraz nie mają czasu na nudę. Mówi Sylwia Ciężkowska:

Staramy się przede wszystkim, żeby dzieci ten czas spędzały bez urządzeń elektronicznych, żeby mogły ten czas spędzić ze sobą na świeżym powietrzu albo u nas w świetlicy. Mamy do dyspozycji dużo gier i puzzli. Jest szereg warsztatów plastycznych, na których dzieci mają możliwość nauczenia się rysunku oraz wykonywania różnego rodzaju plastyczne rzeczy.

Kiedy dopisuje wakacyjna pogoda, zajęcia prowadzone są również na świeżym powietrzu, gdzie dzieci mogą dać upust swojej energii:

Dysponujemy sprzętem sportowym. Staramy się wychodzić z dziećmi na różne zajęcia i warsztaty, które odbywają się w obrębie Częstochowy albo w samym mieście.

Świetlica prowadzona w Fundacji św. Barnaby jest otwarta dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 11.00 do 14.45.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content