Po 12.00 zostanie ogłoszona nowelizacja rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące noszenia maseczek ochronnych. Zapowiedział to na konferencji prasowej wiceszef resortu Waldemar Kraska.

Od jutra wchodzi w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Wiceminister Kraska powiedział, że rozporządzenie doprecyzuje związane z tym sprawy.

– Rzeczywiście doprecyzujemy, w jakich konkretnie sytuacjach trzeba będzie te maseczki nosić. Życie jest oczywiście na tyle barwne i różnorodne, że nie da się w zapisach ująć wszystkich przypadków, ale myślę, że określimy te najczęstsze.

Wiceminister Waldemar Kraska dodał, że rozporządzenie przygotował zespół, który zebrał uwagi spływające do resortu zdrowia.

Wiceminister poinformował ponadto, że dziś potwierdzono 206 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło pięć kolejnych osób. Ogółem stwierdzono w Polsce 7408 przypadków zakażenia, zmarło 268 osób. Około dwóch i pół tysiąca osób jest hospitalizowanych, a 145 tysięcy jest w kwarantannie. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 8 tysięcy testów na obecność koronawirusa.

Źródło: IAR

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content