Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli dwóch mężczyzn, którzy zdewastowali elewację i szyby Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Focha.

Do zdarzenia doszło we wtorek 3 listopada ok. godz. 15:20.

– Funkcjonariusze straży miejskiej ujęli dwóch młodych mężczyzn, którzy nanieśli sprayem różne napisy na ściany i szyby budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ulicy Focha, dokonując tym samym aktu dewastacji – mówi Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie. – Wandale mieli po 19 i 17 lat. Strażnicy miejscy znaleźli przy nich 4 puszki z farbą. Sprawcy zostali przewiezieni na I Komisariat Policji i będą musieli liczyć się z tym, że odpowiedzą prawnie za swój czyn, a także będą zobligowani do zapłacenia odszkodowania za wyrządzone szkody – podsumowuje Kucharski.

To kolejni wandale, którzy w ostatnim czasie zostali ujęci przez częstochowskich strażników podczas dewastowania mienia. W listopadzie funkcjonariusze straży po pościgu ujęli dwóch mężczyzn, którzy w nocy zdewastowali farbą odnowioną elewację jednego z bloków przy ul. Olsztyńskiej. Wandale zniszczyli wówczas ok. 35 metrów kwadratowych elewacji.

MSI

Skip to content