Warsztaty biblijne w Księgarni Świętego Pawła po raz drugi

W Księgarni Świętego Pawła w Częstochowie odbyło się drugie spotkanie w ramach Warsztatów biblijnych.

Spotkanie miało miejsce 2 grudnia i dotyczyło Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. O dotychczasowym przebiegu warsztatów oraz planu bieżącego spotkania mówiła organizatorka warsztatów, Joanna Gawęda.

– Warsztaty opierały się na metodzie Jezus Droga, Prawda i Życie. Na początku zaczynamy modlitwą-przywitaniem i przechodzimy do etapu Prawda, który ma za zadanie przybliżyć intelektualne treści Pisma – wyjaśnia Gawęda. – Wygląda to w ten sposób, że czytamy perykopę Pisma, a później ktoś od nas próbuje wyłuskać najważniejsze prawdy, po to, żebyśmy mogli wspólnie pracować na tym tekście.

Siostra dr Iwona Kopacz zwraca z kolei uwagę na duchowy aspekt wydarzenia:

– Warsztaty, które tutaj prowadzimy ma prowadzić nas do modlitwy. Podczas nich proponujemy metodę modlitwy Słowem Bożym, dlatego też nauki nie mogą się zatrzymywać na poziomie teorii. Powinny nas raczej prowadzić do tego, że weźmiemy Słowo, które zostaje tutaj zaproponowane i skończymy warsztaty przed Najświętszym Sakramentem.

Warsztaty opierały się na omówieniu metody Jezus Droga, Prawda i Życie, polegającej na głoszeniu Słowa Bożego każdą dostępną metodą, m.in. poprzez środki masowego przekazu. Spotkania w ramach warsztatów biblijnych będą odbywać się cyklicznie w pierwsze poniedziałki każdego miesiąca. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 13 stycznia przyszłego roku.

MSI

Skip to content