W Duszpasterstwie Akademickim Emaus 15 stycznia odbędą się warsztaty szachowe dla studentów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00. 

–  Szachy są jak życie. Każda figura i pion mają swoje zadanie. Niektóre są słabe, inne są mocne. Niektóre ważne są na początku gry, a inne cenniejsze pod koniec. Ale żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich. I, tak jak w życiu, nie ma punktacji. Można mieć o dziesięć pionów mniej i tak wygrać. Zapraszamy serdecznie na warsztaty szachowe wszystkich studentów naszego miasta. Poprowadzi je profesjonalny instruktor pan Bogdan Snarski. – mówi duszpasterz akademicki ks. Rafał Grzesiak

Warsztaty są skierowane do osób, które chcą nauczyć się podstawowych ruchów na szachownicy. Szachy są planszową grą strategiczną znaną na całym świecie, w każdej kulturze i cywilizacji. Jest to gra wywodząca się z Indii. Szachy uczą logicznego myślenia.

Foto źródło: emaus.czest.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content